Eagle Relays

April 7, Goldthwaite

Back to Week 9 High School Results main page

Timing method not reported.

GIRLS

TEAM TOTALS - 1. Comanche, 155; 2. Early, 96; 3. Goldthwaite, 94 1/2; 4. San Saba, 61 1/2; 5. Mason, 60; 6. Hamilton, 51; 7. De Leon, 41.

SHOT PUT - 1. Johnston, Comanche, 33-7; 2. Portillo, Early, 32-11; 3. Zarate, Early, 32-6.

DISCUS - 1. Zarate, Early, 125-0 3/4; 2. Johnston, Comanche, 121-0; 3. Broxton, Comanche, 107-10.

HIGH JUMP - 1. Coonrod, Goldthwaite, 5-0; 2. Bottlinger, Hamilton, 4-10; 3. Passmore, Early, 4-10.

LONG JUMP - 1. Martinez, Comanche, 16-8; 2. Schulze, Mason, 16-6 1/4; 3 Harlmon, Comanche, 15-7.

TRIPLE JUMP - 1. Martinez, Comanche, 34-11; 2. Harlmon, Comanche, 34-5 3/4; 3. Passmore, Early, 30-11 1/2.

3,200-METER RUN - 1. Hopper, Hamilton, 13:05.55; 2. Stepp, Comanche, 13:06.67; 3. Kingston, Early, 13:47.89.

4x100 RELAY - 1. San Saba, 51.79; 2. Comanche, 51.82; 3. Goldthwaite, 52.53.

800 - 1. Mize, Hamilton, 2:32.89; 2. Sleeper, Hamilton, 2:34.10; 3. Moore, Early, 2:37.39.

400 - 1. Martinez, Comanche, 1:00.91; 2. Schmidt, Mason, 1:01.24; 3. Strube, Comanche, 1:04.33.

300 HURDLES - 1. Smith, De Leon, 50.52; 2. Tiemann, Goldthwaite, 50.76; 3. Adams, San Saba, 52.35.

200 - 1. Buchberg, San Saba, 26.28; 2. Harlmon, Comanche, 26.60; 3. Schulze, Mason, 27.14.

1,600 - 1. Martinez, Comanche, 5:52.41; 2. Sleeper, Hamilton, 6:00.35; 3. Hopper, Hamilton, 6:06.32.

4x400 RELAY - 1. Comanche, 4:19.95; 2. Stepp, Comanche, 13:06,67; 3. Kingston, Early, 13:47.89.

BOYS

TEAM TOTALS - 1. Comanche, 160; 2. Early, 93; 3. San Saba, 82; 4. Hico, 80; 5. Mason, 45; 6. Hamilton, 44; 7. Goldthwaite, 15; 8. De Leon, 9.

POLE VAULT - Williams, Comanche, 14-0; 2. Thompson, Early, 11-6; 3. Eppler, Mason, 11-6.

HIGH JUMP - 1. Gillette, Comanche, 6-2.

SHOT PUT - 1. Miller, San Saba, 46-3 1/4; 2. Boatner, Hamilton, 44-0 1/2; 3. Kidwell, Comanche, 41-9.

LONG JUMP - 1. Feist, Comanche, 20-4 1/4; 2. Fishback, Early, 19-10 3/4; 3. Gore, Goldthwaite, 17-5 3/4.

DISCUS - 1. Lawrence, Early, 140-0; 2. Moreno, San Saba, 128-6; 3. Martin, Hamilton, 126-8.

TRIPLE JUMP - 1. Miller, 42-7; 2. Feist, Comanche, 41-0; 3. Wienecke, Hico, 40-7 1/2.

3,200 - 1. St. Clair, Early, 10:51.21; 2. Cervantez, Comanche, 11:01.01; 3. Elliott, Comanche, 11:10.68.

4x100 RELAY - 1. Comanche, 44.21; 2. Early, 44.89; 3. Hico, 45.32.

800 - 1. Edwards, San Saba, 1:55.93; 2. Schouten, Hico, 2:06.37; 3. Pate, Comanche, 2:08.47.

110 HURDLES - 1. Debusk, Comanche, 14.73; 2. Worden, Mason, 15.04; 3. Lane, Hico, 15.37.

100 - 1. Coalson, Hamilton, 11.10; 2. Wilkins, Hico, 11.20; 3. Bodenhamer, Comanche, 11.31.

400 - 1. Cortez, Comanche, 52.41; 2. Hardin, De Leon, 52.48; 3. Wilkins, Hico, 54.46.

300 HURDLES - 1. Lane, Hico, 42.29; 2. Gripp, Hico, 42.31; 3. Phillips, Hamilton, 42.39.

200 - 1. Coalson, Hamilton, 22.79; 2. Feist, Comanche, 22.80; 3. Hardman, San Saba, 23.07.

1,600 - 1. Edwards, San Saba, 4:36.69; 2. St. Clair, Early, 4:54.08; 3. Elliott, Comanche, 5:00.32.

4x400 RELAY - 1. Comanche, 3:33.22; 2. Mason, 3:39.55; 3. San Saba, 3:43.44.