Chap Relays

February 22, Austin

Timing method not reported.

GIRLS

Teams: 1, Pflugerville, 188; 2, Westlake, 136; 3, McNeil, 114; 4, Smithson Valley, 92; 5, Georgetown, 75; 6, Del Valle, 63; 7, St. Stephens, 1

Shot Put: 1, Wyntrane Hosey (Pflugerville) 35-5; 2, Higginbiotham (Pflugerville) 34-0; 3, Shilda Calvin (Del Valle) 33-5

Discus: 1, Corey Harris (Pflugerville) 120-10; 2, Higginbothom (Pflugerville) 116-10; 3, Elizabeth Miller (Georgetown) 100-5

Pole Vault: 1, Christa Coppin (Smithson Valley) 9-6; 2, Valerie Parker (Smithson Valley) 8-6; 3, Laura Hayner (Westlake) 7-6

High Jump: 1, Thompson (NcNeil) 5-0; 2, Catherine McIntyre (Westlake) 5-0; 3, Katie Miller (Pflugerville) 5-0

Long Jump: 1, Catherine McIntyre (Westlake) 17-3; 2, Christa Copin (Smithson Valley) 17-3; 3, Christina Tegbe (Pflugerville) 16-8

Triple Jump: 1, Christina Tegbe (Pflugerville)_ 36-1; 2, Lauren Reeves (Smithson Valley) 33-9; 3, Lindsay Schaal (Smithson Valley) 33-0

3200: 1, Jocelyn Spatoro (Pflugerville) 12:15.96; 2, Amelia Crawford (Westlake) 12:23.51; 3, Lindsay Viglione (Westlake) 12:36.74

4x800 relay: 1, Georgetown, 10:07.03; 2, McNeil, 10:11.52; 3, Westlake, 10:19.00

4x100 relay: 1, Pflugerville, 50.37; 2, McNeil, 51.40; 3, Westlake, 51.58

800: 1, Celeste Tyson (McNeil) 2:17.42; 2, Emily Mase (Westlake) 2:23.30; 3, Lauren Salisbury (Pflugerville) 2:27.17

100 hurdles: 1, Catherine McIntyre (Westlake) 16.07; 2, Sarah Edwards (PflugervilleZ) 17.50; 3, Amanda Epps (Georgetown) 17.72

100: 1, Courtney Francis (Del Valle) 13.20; 2, Maryum Mitchell (Del Valle) 13.37; 3, Jessica Fowler (Pflugerville) 13.39

4x200 relay: 1, Pflugerville, 1:46.54; 2, McNeil, 1:47.29; 3, Del Valle, 1:49.22

400: 1, Loni Taylor (Del Valle) 1:02.36; 2, Allison Grimes (Georgetown) 1:04.62; 3, Tay Adams (McNeil) 1:04.96

300 hurdles: 1, Catherine McIntyre Z(ZWestlake) 48.19; 2, DD Lee (Westlake) 48.38; 3, Bloomquist (Georhgetown) 50.29

200: 1, Ciara Smith (McNeil) 26.27; 2, Brittany Laster (Del Valle) 27.30; 3, Tamra (Jacobs (Pflugerville) 27.40

1600: 1, Celete Tyson (McNeil) 5:15.90; 2, Mullerbach (Georgetown) 5:23.44; 3, Dana Mecke (Smithson Valley) 5:25.17

4x400 relay: 1, Westlake, 4:1.19; 2, McNeil, 4:17.90; 3, Pflugerville, 4:18.07

BOYS

Teams: 1, Westlake, 160; 2, McNeil, 157; 3, Georgetown, 138; 4, Pflugerville, 118; 5, Smithson Valley, 83; 6, St. Stephens, 16

Shot Put: 1, Mike Jones (Georgetown) 50-0; 2, Brandon Burkman (McNeil) 49-8; 3, Jef Bowles (Westlake) 46-4

Discus: 1, Mike Hernandez (Smithson Valley) 143-6; 2, Mike Jones (Georgetown) 140-0; 3, Justin Bowles (Westlake) 138-10

Pole Vault: 1, James Overbo (McNeil) 15-0; 2, Jared Parker (McNeil) 13-0; 3, Walter Werchan (Smithson Valley) 13-0

High Jump: 1, Kall Williamson (Pflugerville) 6-2; 2, Chris Poth (Westlake) and Coy Aune (Westlake) 5-8

Long Jump: 1, Brian Hendricks (McNeil) 22-1; 2, Grant Walker (Pflugerville) 20-10; 3, Kris Shackles (McNeil) 20-5

Triple Jump: 1, Chauncey Williams (Pflugerville) 42-10; 2, Tajdudd Bone (McNeil) 41-1; 3, Knowlton (Smithson Valley) 40-5

3200: 1, Brandt Tullis (St. Stephens) 10:23.27; 2, Max Holley (Westlake) 10:27.87; 3, Corey Kubatzky (Georgetown) 10:41.06

4x800 relay: 1, Georgetown, 8:32.13; 2, Westlake, 8:35.91; 3, McNeil, 8:58.00

4x100 relay: 1, Georgetown, 43.81; 2, McNeil, 44.36; 3, Pflugerville, 44.56

800: 1, Jaziel Crisostomo (Westlake) 2:00.78; 2, Eric Adcock (McNeil) 2:03.48; 3, James Schleicher (Westlake) 2:06.52

100 hurdles: 1, John Sullivan (Westlake) 15.53; 2, Louis Scott (McNeil) 15.82; 3, Reid Sullivan (Westlake) 15.84

100: 1, Brian Hendricks (McNeil) 10.94; 2, Todd Walker (Pflugerville) 11.42; 3, Demetrius Cobb (Pflugerville) 11.66

400: 1, Kall Williamson (Pflugerville) 52.17; 2, Melvin Strong (McNeil) 53.74; 3, Kris Shackles (McNeil) 54.15

4x200 relay: 1, Georgetown, 1:31.69; 2, Pflugerville, 1:32.83; 3, Smithson Valley, 1:33.76

300 hurdles: 1, Lance Fuller (Smithson Valley) 41.11; 2, Doug Galloway (Westlake) 41.38; 3, Andy Naranjo (McNeil) 42.00

200: 1, Chauncey Williams (Pflugerville) 23.72; 2, Bobby Dickerson (Westlake) 24.07; 3, Coy Aune (Westlake) 24.10

1600: 1, Chris Vidrine (Georgetown) 4:29.23; 2, Jaziel Crisostomo (Westlake) 4:31.63; 3, Brandt Tullis (St. Stephens) 4:42.67

4x400 relay: 1, Georgetown, 3:32.37; 2, McNeil, 3:36.44; 3, Smithson Valley, 3:37.51